Formanowiczowie z Wielkopolski


  www.FORMANOWICZ.pl  

Formanowiczowie z Wielkopolski

Prezentowany na załączonych stronach zbiór informacji genealogicznych o rodzinach Formanowiczów (a także Furmanowiczów i Fóemanowiczów) z Wielkopolski, oraz o rodzinach spowinowaconych, jest owocem wieloletnich badań

Formanowicz, Furmanowicz, Fórmanowicz - pisownia nazwiska
(pisownia i etymologia nazwiska)
genealogicznych wielu osób. Bez informacji uzyskanych od nich, prezentowane opracowanie byłoby dalece szczuplejsze. Dziękując im, należy przede wszystkim schylić czoła nad wynikami badań genealogicznych śp. Mieczysława Formanowicza (zapoczątkowanymi jeszcze przez jego ojca Józefa). Dane genealogiczne pochodzące z monografii o Formanowiczach z Gostynia jego autorstwa, stanowiły dla mnie szkielet, na którym oparłem pracę nad drzewem genealogicznego tej rodziny. W tym miejscu muszę wspomnieć o p. Uli Sauer. Jej benedyktyńska praca nad odczytaniem archiwalnych zapisów metrykalnych, przełożyła się na rozmiary drzewa genealogicznego.

Dziękuję także Panu Maciejowi Formanowiczowi za udostępnienie wyników swoich badań genealogicznych nad potomkami Ignacego syna Jana Formanowicza. Dzięki tym materiałom udało się połączyć tą gałąź rodową z drzewem gostyńskim.

Słowa najwyzszej wdzięczności za udostępnienie materiałów wieloletniej pracy, należą się także p. Dorocie Fórmanowicz. Owocem jej pasji jest szkielet drzewa genealogicznego Fórmanowiczów z Wielichowa, który z przyjemnością od kilku lat w tym miejscu rozwijam.

Nie jestem w stanie w tym miejscu wymienić i podziękować wszystkim osobom, które przekazały mi dane genealogiczne i materiały ikonograficzne dotyczące swoich rodzin. Mam nadzieję, że satysfakcja z odnalezienia siebie i swoich przodków w prezentowanym drzewie genealogicznym, będzie skromnym wyrazem mojej wdzięczności.


Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl